Urodziny to święto, na które czekamy cały rok. Niekoniecznie tylko dlatego, aby liczba z naszym wiekiem poszła o jedno oczko w górę. Większość osób czeka na przyjęcie, prezenty, spotkanie z najbliższymi i oczywiście pyszny tort. Jeśli chcemy sprawić prezent bliskiej osobie i urządzić jej imprezę urodzinową zadbajmy, aby ten wypiek był niepowtarzalny i zróbmy go samodzielnie.

Przepisy i wskazówki, które pokierują nas w początkowym etapie przygody z cukiernictwem bez problemu znajdziemy w sieci. Wraz z nabieraniem doświadczenia możemy je urozmaicać i stwarzać własne receptury. Artykuły cukiernicze, które pomogą nam wykonać oraz ozdobić wypiek kupimy w sklepach internetowych oraz marketach spożywczych. Pośród ozdób do tortów prym wiodą: kolorowe maczki, jadalne konfetti, barwniki spożywcze, czy lukier plastyczny. Masą lukrową możemy oblec cały tort, nadając mu pięknego koloru oraz blasku. Natomiast barwniki spożywcze pomogą w wykonaniu pięknych napisów dedykowanych jubilatowi lub rysunków. Tort urodzinowy nie może obyć się oczywiście bez świeczki. Obecnie w sklepach mamy szeroki wybór świeczek urodzinowych w różnych kształtach i kolorach. Na tortach doskonale sprawdzają się też figurki z masy cukrowej. Często są one nie tylko pomysłowe i zabawne, ale także jadalne.

Tort urodzinowy powinien być dostosowany do zainteresowań i osobowości jubilata. Jeśli przyrządzamy go z okazji urodzin fana piłki nożnej, stwórzmy na nim boisko z figurkami piłkarzy. Jeśli robimy tort dla małej księżniczki, stwórzmy słodki, różowy zamek.