Tort to specyficzny wypiek. Wiele osób boi się podejmować jego wykonania, ponieważ uważa, że nie należy ono do łatwych zadań. Jednak już po pierwszej próbie można przekonać się, że to tylko pozory. Jeśli włożymy w to trochę chęci i serca z pewnością uda nam się stworzyć coś pięknego.

Tort to obowiązkowy punkt urodzin, rocznic, wesel, komunii, czy chrzcin. Wiele osób decyduje się na zamówienie gotowego wyrobu. Jednak o wiele lepsze emocje wzbudzają torty robione samodzielnie. W sieci czy kulinarnych magazynach znajdziemy wiele przepisów ułatwiających ich wykonanie. Pamiętajmy jednak jak wielkie znaczenie ma odpowiednia dekoracja naszego wypieku. Może ona nie tylko odmienić jego wygląd, ale także smak. Barwnik spożywczy pomoże nam wykonać piękny rysunek lub napis. Natomiast masa plastyczna do tortów posłuży do ich oblepienia i nadania im kolorów lub wykonania ozdób i figurek. Lukier możemy także wykonać samodzielnie, jednak wymaga to od nas pewnych umiejętności. Jest to również dość czasochłonne, przez co nawet wielu profesjonalistów korzysta z gotowych rozwiązań. Wykończeniem dla naszego tortu będzie obsypanie go kolorowym konfetti, maczkiem, czy perełkami. Oczywiście nie zapominajmy o świeczce, przy której jubilat może pomyśleć życzenie.

Na żadnym przyjęciu nie może zabraknąć tortu. Często jest on kluczowym punktem programu. Musi więc zrobić odpowiednio duże wrażenie na jubilatach oraz zaproszonych gościach. Zrobiony samodzielnie będzie powodem do dumy i zaprezentowania swoich cukierniczych zdolności.