Zbliża się komunia twojego dziecka lub chrześniaka? Zadbaj o niepowtarzalny tort na tę okazję. Nie idź na łatwiznę, kupując gotowy wyrób z cukierni. O wiele lepiej będzie zrobić go samodzielnie. Wypiek zrobiony od serca przez bliską osobę z pewnością przypadnie do gustu dziecku i zrobi wrażenie na całej rodzinie.

Jak powinien wyglądać tort na komunię? Przede wszystkim warto zadbać o to, by był elegancki i prosty. Najlepiej sprawdzają się białe torty przyozdobione figurkami, kwiatami, czy wstążeczkami. Możemy także użyć specjalnych opłatków na tort. Dekoracje te sprawią, że cała górna powierzchnia naszego wypieku będzie już ozdobiona, a nam zostanie tylko dodanie kilku wstawek na bokach tortu. W sklepach internetowych znajdziemy także mnóstwo figurek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wśród nich są białe gołąbki, ozdobne hostie, czy figurki dzieci w białych albach. Jeśli chcemy, by nasz tort był jeszcze piękniejszy możemy przyozdobić go białym lukrem. W ten sposób szybko nadamy mu odpowiedni kolor. Masę plastyczną możemy kupić lub zrobić samodzielnie. Ta druga opcja wymaga wprawdzie trochę wprawy i czasu. Dlatego nawet doświadczeni cukiernicy często wybierają gotowe rozwiązania, których jakość jest równie wysoka.

Jeśli chcemy stworzyć piękny tort komunijny, a nie mamy w tym żadnego doświadczenia, poszukajmy inspiracji w sieci. Z pewnością znajdziemy ciekawe rady oraz przepisy, które pomogą nam w stworzeniu pięknego i oryginalnego wypieku. Z czasem na pewno nabierzemy wprawy i stworzymy własne przepisy.