Chrzest to pierwsza tak ważna uroczystość w życiu naszego maluszka. Dlatego też należy zadbać, by przyjęcie było wyjątkowe pod każdym względem. Pyszny i oryginalny tort, który zaserwujemy gościom po obiedzie powinien zrobić na nich duże wrażenie i być dostosowany do okoliczności. Najlepiej będzie jeśli zrezygnujemy z zamawiania gotowego wypieku i zrobimy go własnoręcznie. Z pewnością wzbudzimy tym wiele pozytywnych emocji.

Nawet początkujący może stworzyć piękny i smaczny tort. W sieci znajdziemy mnóstwo przepisów i tutoriali, które pomogą nam wyczarować niezwykłe torty. Dekoracje, których możemy użyć bez większego problemu znajdziemy w sieci oraz marketach spożywczych. Ich ceny nie są wysokie, więc może sobie na nie pozwolić każdy amator pieczenia. Tort przeznaczony na okoliczność taką jak chrzest powinien być w jasnych barwach, takich jak biały lub kremowy. Możemy zastosować do niego również figurki, które przedstawiają np. białe gołąbki lub małe dzieci. Zakupimy je w wielu sklepach lub zrobimy samodzielnie. Jednak ich wykonanie może pochłonąć trochę czasu. Ponadto trzeba mieć także pewne zdolności plastyczne, aby wykonane przez nas ozdoby jakoś się prezentowały. Do tego typu wieków możemy użyć także opłatków tortowych, którymi możemy ozdobić całą górną powierzchnię tortu nie martwiąc się o dodatkowe dekoracje.

Jeśli chcesz, aby chrzest twojego malucha był niezapomnianym wydarzeniem, zadbaj o to sam. Zamiast korzystać z gotowych rozwiązań zabłyśnij swoimi zdolnościami cukierniczymi i zrób samodzielnie piękny tort.