Przyjęcia urodzinowe, wesela, komunie, czy chrzty nie mogą odbyć się bez pięknego i smacznego tortu. Nie jest on jedynie pysznym deserem, ale także ważnym punktem imprezy, który ma skupić na sobie uwagę gości i zrobić na nich duże wrażenie. Jeszcze więcej pozytywnych emocji wzbudzi tort zrobiony samodzielnie. Wbrew pozorom jego wykonanie nie jest tak trudnym zadaniem. Prosty tort mogą wykonać nawet najwięksi amatorzy.

Bardzo ważną kwestią podczas przygotowywania tortu jest jego odpowiednie ozdobienie. Dekoracje do tortu znajdziemy w wielu sklepach internetowych, a także marketach spożywczych. Wśród nich prawdziwą furorę robią: figurki z masy cukrowej, lukier plastyczny, barwniki spożywcze, konfetti, groszki, czy maczki dekoracyjne. Lukier możemy stworzyć samodzielnie lub kupić gotowy. Jednak by wykonać go własnoręcznie potrzebujemy trochę czasu i umiejętności. Posłuży on nam nie tylko do powleczenia całego tortu, ale także do wykonania figurek. Równie przydatne są barwniki spożywcze, dzięki którym wykonamy grafikę lub napis na swoim wypieku. Figurki oraz świeczki w różnorodnych kształtach świetnie ozdobią każdy tort, tak samo jak opłatki, które wystarczy położyć na górnej powierzchni ciasta.

Torty mogą być nie tylko smaczne, ale także niezwykle piękne. Wcale nie trzeba posiadać ogromnych zdolności cukierniczych ani plastycznych. Gotowe akcesoria i ozdoby pozwolą nam stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Przy okazji zaoszczędzimy czas i z pewnością zrobimy pozytywne wrażenie na każdym kto spróbuje naszego wypieku.