Ślub to specjalna okoliczność, która na długo pozostaje w pamięci młodej pary oraz zaproszonych gości. Przyjęcie weselne wymaga więc wyjątkowego przygotowania. Weselny tort wbrew pozorom nie musi być zamawiany. Można zrobić go własnoręcznie i pięknie udekorować, a państwo młodzi z pewnością będą wdzięczni za tak niezwykły prezent.

Torty na wesele zwykle są piętrowe, ze względu na liczbę osób uczestniczącą w tego typu przyjęciach. Jednak stworzenie takiego wypieku wcale nie wymaga większych zdolności niż upieczenie jednopoziomowego tortu. Bowiem każdy poziom pieczemy osobno, a później łączymy je ze sobą warstwami kremu. Na takim torcie świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju ozdoby do ciast. Możemy udekorować go kremowymi lub lukrowymi kwiatami, czy wstążeczkami. Obowiązkowym elementem weselnego tortu jest figurka na czubku. Może ona przedstawiać parę młodą lub być nieco bardziej oryginalna, np. gołąbki, czy obrączki. Państwo młodzi z pewnością nie obrażą się jeśli zostaną przedstawieni w zabawny sposób na torcie. Tego typu wypieki utrzymane są zwykle w bieli ze wstawkami w jakimś kolorze. Dobrze sprawdzi się biały lukier, którym obtoczymy cały tort, dzięki czemu granice między warstwami nie będą widoczne.

Tort weselny to z pewnością niełatwe wyzwanie. Jednak przy odrobinie szczęścia, zdolności plastycznych i szczerych chęci na pewno uda się stworzyć małe cukiernicze arcydzieło. Para młoda będzie zachwycona takim prezentem. W końcu tort jest jednym z głównych punktów każdego wesela.