Tort to nieodzowny element wielu przyjęć. Nie może zabraknąć go na urodzinach, rocznicach, weselu, chrzcinach, czy komunii. Najlepszy tort to ten robiony własnoręcznie. Nawet najpiękniejszy wypiek kupiony w cukierni nie jest w stanie go zastąpić.

Wielu ludziom wydaje się, że zrobienie tortu to zbyt trudne zadanie, by podejmował się go amator. Jednak są to tylko pozory i nawet nie mając doświadczenia w pieczeniu możne stworzyć piękny i pyszny tort. Najważniejsza jest jego odpowiednia dekoracja, która może ukryć mankamenty naszego wypieku, a nawet ulepszyć jego smak. Ozdoby do tortu są dostępne w sieci oraz wielu marketach spożywczych. Nasz tort możemy powlec lukrem plastycznym. Ze względu na swoją konsystencję z łatwością stworzymy z niego także ozdoby i figurki. Jednak wymaga to pewnych zdolności plastycznych. Dlatego możemy zdecydować się na zakup gotowych akcesoriów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ozdoby będą wyglądać perfekcyjnie. Zaoszczędzimy także sporo czasu. Kiedy nasz tort jest już gotowy możemy oprószyć go jadalnym konfetti lub kolorowym maczkiem, dzięki czemu będzie wyglądał on jeszcze lepiej. Możemy także dodać oryginalną świeczkę. W sklepach znajdziemy szeroki wybór ich kształtów i kolorów.

Tort zrobiony samodzielnie sprawdzi się świetnie niezależnie od okazji. Możemy odkryć w sobie nieznany talent, pochwalić się umiejętnościami cukierniczymi i sprawić wyjątkowy prezent bliskiej osobie. Przy okazji zaoszczędzimy trochę pieniędzy, które poświęcilibyśmy na zakup gotowego wypieku.